ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16516384
*
nr 1651 6384
Spegel
förgylld, dekor av krönande urna, 116x60 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 oktober 2024
kl 20:57:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/10 17:50:44
1
500 kr
21/10 18:07:48
2
600 kr
21/10 18:57:20
1
700 kr
21/10 19:07:06
2
800 kr
21/10 20:32:10
1
Vinnande bud
21/10 20:38:38
3
1.000 kr
21/10 20:38:38
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03
-
8195 Spegel
Empirestil. Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1651 6384
Spegel
förgylld, dekor av krönande urna, 116x60 cm
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 oktober 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/10 17:50:44 | 1 | 500 kr |
| 21/10 18:07:48 | 2 | 600 kr |
| 21/10 18:57:20 | 1 | 700 kr |
| 21/10 19:07:06 | 2 | 800 kr |
| 21/10 20:32:10 | 1 | Vinnande bud |
| 21/10 20:38:38 | 3 | 1.000 kr |
| 21/10 20:38:38 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03 -
8195 Spegel
Empirestil. Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43 -
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



